Як розвивалася дентальная імплантація: від вставок з дерева та черепашок до сучасних імплантатів Bauer`s Implants

Дентальная імплантація - процедура, яка полегшує життя багатьом сучасним людям. Завдяки зубним імплантатам вони можуть відчувати себе комфортно і виглядати добре, не соромлячись своєї посмішки.

Так як зараз імпланталогія досягла високого рівня розвитку, а більшість сучасних виробників імплантатів випускають якісний продукт, процедура імплантації в більшості випадків проходить для пацієнтів комфортно і без неприємних наслідків.

Однак так було не завжди.

Перші спроби імплантації (5 тис. до н.е. до VI століття до н.е.)

Перші прототипи дентальних імплантатів виготовлялися з підручних, часом - найнесподіваніших матеріалів.

Найдавніший випадок спроби імплантації відомий історії був зафіксований на території сучасної Мексики. Археологи виявили поховання людини, що відноситься до 5 тисячоліття до н.е. Верхні зуби людини були сильно спиляні. Передбачається, що до них прикріплювалися ікла тварин (найімовірніше вовка або пантери). Однак вчені стверджують, що це було зроблено не для практичних цілей, а церемоніальних.

Перші випадки імплантації зубів згадуються також в єгипетських рукописах, що відносяться ще до II тис. до н.е. Тоді люди використовували зуби тварин, фрагменти слонової кістки або кісток інших звірів. Такі ж методи застосовувалися в I тис. до н.е. на території Америки і Африки.

Індіанці використовували каміння, яке вставляли в порожню лунку зуба. Для цього їх обробляли, надаючи приблизну форму зуба.

У VI столітті до н.е. майя виготовляли імплантати з панцира морських мідій. Це доводить знахідка, виявлена ​​археологами: фрагмент нижньої щелепи, де в лунках збереглися імпровізовані «зуби». Цікаво, що деякі з них все-таки були інтегровані кісткою, тобто «прижилися».

Середньовічний період (Х століття - XVI століття)

У 1790 р Франсиско Гойя написав картину середньовічної тематики під назвою «Полювання за зубами». На картині була зображена жінка, яка намагається вирвати зуби у повішеного, на шибениці. Правда, як коментує сам автор, зуби героїні картини потрібні були не для імплантації, а для здійснення чаклунства.

Проте, в Середньовіччя частою була практика використовувати зуби, видалені у померлих людей, а іноді - живих людей. В Англії та колоніальній Америці бідні люди продавали свої здорові зуби багатіям. При цьому операції проводили цирульники.

У XVIII столітті в США з'явилися і широко поширилися порцелянові зуби. У порівнянні з зубами тварин, ці імплантати завдавали менше незручностей і не видавали неприємного запаху. Однак крихкість порцеляни перешкоджала тривалого застосування.

До введення в науку поняття «антисептики» майже завжди відбувалося інфікування операційної рани і відторгнення імплантатів.

Іноді для утримання штучних зубів використовувалися туго звиті шовкові нитки. Але цей спосіб не був надійним, тому штучні зуби виймались перед прийняттям їжі.

Розвиток імплантології в XIX-ХХ століттях

У XIX-ХХ століттях імплантологія зробила значний крок у своєму розвитку.

У 1809 році вчений Маггіоло встановив перший золотий імплантат на місці видаленого зуба. Однак, так як золото не є біоінертними матеріалом, його пацієнт зіткнувся з сильним болем і запальним процесом.

Під кінець століття застосовувалися імплантати з олова і з целулоїду. Але все ж це були тільки спроби поліпшити естетичний вигляд хворого, без цілеспрямованого наукового дослідження.

Тільки в XX столітті імплантат вперше вдалося вживити в кістку. Це вийшло в 1938 р в Гарварді. Імплантат був виготовлений зі сплаву хром-молібден-кобальт і не заподіював пацієнтові ніяких незручностей майже 20 років, до самої смерті чоловіка.

У 1952 р професором Бранемарк були сформульовані ключові умови для успіху зубного імплантації: стерильність, чистота поверхні, атравматичність, геометрична рівність ложа і конструкції. Пізніше було запропоновано застосовувати розбірну конструкцію гвинтового імплантату, що складається з внутрішньокістковий частини і прикручують до неї опорної голівки (абатмента).

Новий етап розвитку імплантології та протезування почався в 80-х роках минулого століття, коли було відкрито явище остеоінтеграції або зрощення кісткової тканини з імплантатом.

Bauer`s Implants - імплантати, які поєднали найкращі досягнення сучасної імплантації

Сучасні дентальні імплантати - результат численних розробок, тестів і випробувань декількох поколінь вчених. Якісний продукт сьогодні створюється на базі об'єктивних, фундаментальних наукових досліджень.

Не так давно завод ABM Technology в Дніпрі запатентував дентальний імплантат власної розробки HELIX, що випускається під торговою маркою Bauer`s Implants. Модель була розроблена конструкторським відділом ABM Technology спільно з європейською лабораторією.

У лінійці HELIX були поєднані всі передові досягнення імплантології. Імплантати HELIX мають унікальну форму антиротаціонної борозни, яка знижує осьове навантаження і зменшує надлишковий тиск на кістку в процесі установки. На всю довжину імплантату виконане глибоке різьблення, що сприяє гарній первинній фіксації при установці і знижує тиск на кортикальний шар кістки. Також імплантати HELIX мають високу гідрофільність, що гарантує достатній приплив крові. Єдина ортопедична конусна платформа 22 ° забезпечує герметичне з'єднання імплантату з абатментом, а згладжена апикальная частина запобігає пошкодженню мембрани Шнайдера.

«Сучасній імплантації передували численні дослідження в цій області, які привели до створення імплантату з мінімальним ризиком відторгнення організмом. Наші імплантати розроблялися з урахуванням всіх тенденцій сучасної імплантології.

Ми використовуємо титан, адже доведено що цей матеріал найкраще сприяє остеоінтеграції. Система з'єднання абатмента і імплантату - конусна, шестигранник. Це дозволяє абатменту максимально щільно сісти в шахту імплантату і створює мінімальний зазор, щоб мінімізувати будь-які ризики потрапляння бактерій », - розповів директор з виробництва ABM Technology Вадим Возняк.

Імплантати Bauer`s Implants успішно пройшли перевірку в європейських лабораторіях і підтвердили свою високу якість і безпеку для клієнтів.

«Завод ABM Technology не стоїть на місці. Розвивається конструкторський відділ, який працює спільно з європейськими фахівцями. ABM Technology займається розробкою нових моделей, удосконалює процеси і впроваджує передові технології в області виробництва медичних виробів, щоб випускати тільки якісний продукт, який не поступається європейському», - сказала бренд-менеджер Анастасія Бардасова.